Ugrás a fő tartalomra

Om Shanti, Shanti, Shanti Om Shanti, Shanti, Shanti


 Elhanyagolt termékenységemet kutatom. Egy ideje megfosztottam tőle saját magam. A régen úgy szeretett életem valamiféle sablonba kényszerült. Számomra nem volt megfelelő díszdoboz, így hát kiterjesztésem, minőségem alakult a kívántra, a többség által elvárthoz hasonlóra. Rejtett igényeimről, eltemetett vágyaimról nem vettem tudomást és megdupláztam az abba vetett hitemet, hogy minden rendben van így. Folytattam tehát az idomulást, a beilleszkedést, a tolatást a szűkebbnél szűkebb helyekre. Szegényes sóvárgásba taszítottam magamat és a hétköznapok hétvégére magasztalásában találtam menedéket több, mint egy szemeszterre.
  Télen, az ember csak pislog, hogy mi is a helyzet. Hiszen, a nyár egy szempillantásra elmúlik, az ősz mindig azzal telik el, hogy meggyőződést gyúrjunk az örök kételkedésből, ami aranyvasárnap környékén magfúziót indít el agyunkban és hidrogénbombaként pusztít el mindent, amit próbáltunk felépíteni. Hosszas és hasztalan munkánk eredményét, még a nyugdíjazott InDIANA Jones sem lenne képes felkutatni és megfoghatóvá tenni.
  Azt hittem sokáig, hogy nem létezik annál primitívebb kérdés-válasz kettős, mint a "na és mi a kedvenc évszakod?". De rájöttem, van új a nap alatt. A tavasz az. 
A tavasz mindörökké a legönzőbb és legönzetlenebb évszak.   Kielégülést számára egyedül a dicsőséges beteljesedés ad. A szépséget önnönmagában látja. Élvezi a káoszból lassan kihátrálni vágyó emberek arcán megvilágítani a kezdetleges mosoly görbéit. Kihasználja a levegőt, az élőlényeket, az életet. Mindenkit függővé tesz. Mindezt úgy, hogy nem ad semmivel sem többet, csak amennyit kap. Lényének minden földi jó az alapja: a kölcsönösség. Az emberek csodálatát, a tisztaság, az új életre adott remény váltja ki. Feltöltődést és hitet ad a kiolvadásra váró szívnek, a kifakult, börtönéből szabaduló bőr fellélegezhet, a hajunkkal hónapok óta először kacérkodó tavaszi szellőnek legszívesebben a nyakába akasztanánk hálánkat, hogy vigye azt szerteszét a világban.
  Boldogság költözne belénk, ha már átélhetnénk a tavasz erejét. Amit, ő adna ennek a meggyötört testnek; ennek a kifacsart, beszürkült léleknek és ennek a palackba zárt, lejárt szavatosságú szellemnek, az a most még csak délibábként lebegő jövőbeli énképünket repítené elérhető közelségbe.          
  Nagy biztonságot adna végre nem csak elképzelni valamit, hanem nyugtalanságunkat enyhítendőn az érzékeink vizsgálatának is kitenni. S ha nem csupán érzéki csalódás a vágyaink tárgya – netalántán még értelem is rejlik benne; az maga volna a csoda.
Mindent kielégítő.
Továbbra is keresem a szentháromságot.
A Teljesség, a Céltudatosság és a Boldogság nevében.
Ámen.


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Gyász-színű Péntek

Sajnálom, hogy az emberek a számok és a tárgyak rabjai lettek. Mialatt a világból szép lassan kivesznek a valódi értékek, mi még csak észre sem vesszük, hogy baj van, mert az orrunknál fogva vezetnek minket. Mindig van mivel hülyíteni a népet – „tapossák csak egymást” – most pl. a kamu 70%-okkal „járnak jól” az emberek. Elborzaszt, hogy vannak, akik ész nélkül vásárolnak olyan termékeket, amikre szükségünk sincs, csak azért, hogy ki ne maradjanak valamiből. Valamiből, ami receptre fel van írva a reklámok segítségével. A helyes értékrend szerint, nem attól leszel valaki, mert megvásárolsz valamit. Ha ugyanis ez minden, amit letettél az asztalra, akkor semmi sem történt: beálltál a sorba.  Nem, az nem valódi tett, nem elismerhető cselekedet, hogy egy számlára ráírják a nevedet és birtokosa leszel egy tárgynak, ami abban a pillanatban annyit ér, amennyit adsz érte. Igazából annyit sem, mert az előállítása a tizedébe sem került. A megvásárlás pillanatától fogva csak csökken az „értéke”...

sin(x)

Grafikont kellett rajzolnom az életemről. Moncsitól kaptam hozzá színes tollat, ceruzát. Volt csillám is. Meg ragasztó.  Nehéz volt elkezdeni, aztán meg befejezni. A csillám nem kellett. Nem tudtam hova szórjam.. A filctollakból sem használtam mindet, nem volt szükségem színekre. De a végén rájöttem lehet, hogy tényleg én vagyok az a görbe, én vagyok amikor épp a nullát karcolja és én vagyok amikor a magasban küzdök a nagy boldogsággal. Ez se jó, az se jó amikor grafikonként én élem meg a hullámzást.  Hányinger. B6. De néha a vitamin sem segít:) Visszatekintve viszont az ember már azt sajnálja miért nem örökített meg minden egyes pillanatot. Mindig azon kesergünk, hogy mi volt és mi lehetett volna. Miért nem tudunk teljesen megélni egyetlen pillanatot sem és legfőképpen miért kell nekünk mindenre tudni a választ? Néha jó menni, ha úgy érzed menned kell. És lehet, hogy az ismerős sarkon túl valami vár rád. De ki Ő? Vagy mi ő? Vajon tudja,...

Tárd ki bátran II.

Ablakok. A külső üveg. Van valami groteszkség abban, ahogy az életünket éljük – tetszelgünk idegeneknek, senkik kedvében akarunk járni. Megfelelni vágyunk elvárásoknak, amelyeknek gonosz butaság az alapja. Gondoljunk csak bele, ha valamiből határozatlan, ugyanakkor véges számú darabunk van, elosztogatnánk olyanoknak, akik nem érdemlik meg? Szerintem minden egyes percért kár, amit elvesztegetünk. Nem tudom miért, de ritkán érzem azt manapság, hogy bárkit is érdekel az, ha minden rendben van. Unalmas, ha boldogság honol? Bosszantó, ha nem szűkölködünk semmiben? Fárasztó, ha másnak jól megy valami? Ez is "negatívkodás", de még mennyire. Ez is bántás. És talán nem is annak, akiről motyogunk. Talán minket emészt fel a rosszindulat, talán minket kínoz a nép betegsége a reflux, amit a temérdek emésztetlen szó okoz. Talán azért foglalkozunk másokkal, mert a saját megoldásra váró problémáinkkal nehezebb lenne. Igen. Meg kéne állni egy pillanatra és az időt venne el, de az nekünk nincs...